bg

 

2017./2018. mācību gada 2.semestrī projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 ''Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs'' īstenotie karjeras atbalsta pasākumi.

19.janvārī , 9.klašu izglītojamajiem tika novadīta informatīva lekcija “Juridiskā izglītība, kā juridisko profesiju izvēles iespēja”. Tiesību zinātnes doktors Andris Ulpis iepazīstināja skolēnus ar juridisko profesiju darbības virzieniem, ar tiesiskā regulējuma pārzināšanas būtisko nozīmi, ne tikai profesionālajā, bet arī personīgajā dzīvē. Pasākuma mērķis: iepazīstināt skolēnus ar jurista profesiju.

29.janvāri, 4.klašu izglītojamajiem tika novadīta informatīva nodarbība „Fotoskola”. Fotogrāfijas tehnoloģiju pasniedzējs Leonīds Važnais iepazīstināja klausītājus ar fotogrāfa profesijas būtiskākajiem aspektiem, nepieciešamajām zināšanām un spējām. Lai izveidotos plašāks redzējums kas ir mākslas fotogrāfija šodien, autors demonstrēja savus darbus no dažādām izstādēm. Pasākuma mērķis: gūt priekšstatu par fotogrāfa profesiju tās īpatnībām un specifiku, uzzināt par pozitīvajiem un negatīvajiem darba aspektiem, izglītības ieguves iespējām.

23. februārī , 10. un 11. klases skolēni apmeklēja ikgadējo lielāko izglītības izstādi Latvijā “Skola 2018”, kas tradicionāli notika Ķīpsalā. Izstādē piedalījās 140 mācību iestādes no Latvijas un ārvalstīm. Ikgadēja izglītības izstādē jaunieši varēja iepazīsties ar atzītākajām un jaunākajām mācību programmām Latvijā un ārvalstīs, tikties ar izglītības iestāžu pārstāvjiem un saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem saistītiem ar mācībām.

23.februārī Rēzeknes 6.vidusskolā norisinājās karjeras attīstības atbalsta pasākums “Tehniskās jaunrādes skola”. Pasākumā piedalījās 7. klašu izglītojamie. Tehniski radošās darbnīcas un izglītojošo sarunu ar skolēniem nodrošināja uzņēmums SIA Aspired no Ventspils.Nodarbību mērķis – iepazīt ķīmiķa, fiziķa un arhitekta profesijas, izzināt, kādas zināšanas un prasmes nepieciešamas šajā jomā strādājošiem. Tehniski radošās darbnīcas un izglītojošo sarunu ar skolēniem nodrošināja uzņēmums SIA Aspired no Ventspils. Izglītojamie paši pārliecinājās cik atbildīgam un zinošam jābūt darbiniekam, lai veiktais darbs būtu kvalitatīvs un atbilstu visiem standartiem.

28.februārī, 6. klašu skolēni piedalījās koučinga meistarklasē “Izstāsti savu nākotnes plānu” , kuru vadīja lektore karjeras konsultante, personīgās izaugsmes trenere un koučs Jolanta Priede. Nodarbības laikā skolēni sadarbojas un strādāja pa grupām, veidoja profesionālās dzīves stāstu, izmantojot projektīvās kārtis. Aktīvi iesaistoties koučinga spēlē skolēni paplašināja savas zināšanas par profesijām, pilnveidoja prasmes stāstīt un dalīties savā pieredzē par dažādām profesijām. Pildot kopējus uzdevumus izglītojamie mācījās izprast savus un apkārtējo cilvēkus motīvus karjeras izvēlē. Pasākuma mērķis: sniegt skolēniem teorētisku un praktisku ieskatu karjeras plānošanas, apzināšnās un pētīšanas procesā.

9.martā, 8., 9., un 10. klašu izglītojamajiem tika novadīts treniņš „ Karjerai nepieciešamo iemaņu attīstīšanā”. Nodarbību laikā skolēni ar dažādu atraktīvu metožu palīdzību attīstīja savas komunikācijas un sociālās mijiedarbības spējas, kā arī uzzināja, kādas galvenās kompetences viņiem jāattīsta, lai veiksmīgi veidotu savu karjeru. Arī kopīgās aktivitātēs skolēni mācījās sadarboties, kopīgi risināt uzdevumus, atbalstīt vienam otru un strādāt komandā. Treniņu novadīja „Sense of team” treneri. Mērķis: sevis izzināšana, savu stipro un vājo pušu novērtēšana, lai nākotnē atvieglotu lēmuma pieņemšanu par savas karjeras izvēli un veidošanu.

20. martā, 10.klases izglītojamajiem tika novadīta informatīva lekcija “Ko es zinu par zobārstniecību ?”. Nodarbības laikā zobārstniecības speciāliste higiēniste Dace Cibaņuka iepazīstināja skolēnus ar zobārsta darba apstākļiem, darba specifiku, nepieciešamajām prasmēm un iemaņām. Skolēni bija iesaistīti praktiskā nodarbībā, kurā vizuāli vēroja priekšnesuma paraugdemonstrējumu par zobu higiēnu, lai gūtu priekšstatu par ikdienas higiēnu mājas apstākļos. Izglītojamie ieguva informāciju par izglītības un nodarbinātības iespējām higiēnistā profesionālajā jomā. Diskusijas laikā skolēni saņēma atbildes uz visiem viņu interesējošiem jautājumiem. Pasākuma mērķis: iepazīties ar zobārsta darba saturu, darba ikdienu, darba specifiku, uzzināt par darbam nepieciešamām prasmēm un spējām, izglītības ieguves iespējām.

21.aprīlī, 4.- 6. klašu izglītojamajiem tika novadīta izziņas, radošo tehnoloģiju, kompetenču un karjeras diena “Mazā Brīnumzeme”. Siguldas SIA Mazās Brīnumzemes vadītāji Kristīna un Edmunds Sprūdži divu stundu laikā iepazīstināja skolēnus ar tehniskajām un mākslinieciskajām profesijām un prasmēm, kuras šiem speciālistiem ir nepieciešamas. Pirmajā nodarbības daļā par maketēšanu, profesijām, prasmēm teorētiska saruna, bet otrajā nodarbības daļā skolēni paši veidoja maketus un iejutās projektētāju, dizaineru, celtnieku, arhitekta profesijās. Izgatavotos 3D maketus varēja ņemt līdz ar veiksmes vēlējumiem no Mazās Brīnumzemes vadītājiem.

03., 10., un 13.aprīlī, 5.klašu izglītojamajiem tika organizētas mācību ekskursijas ar nosaukumu ‘’Iepazīstam profesijas radio studijā’’ uz Radio “Ef-Ei” studiju. Mācību ekskursiju laikā skolēni iepazinās ar savas pilsētas radiostacijas darba aizkulisēm. Radio dīdžejs un diktors Aleksandrs Klimovs ļoti aizraujoši izstāstīja par radio darbinieku darbu, par profesijai nepieciešamajām prasmēm un kompetencēm. Skolēni uzzināja radio tiešraides noslēpumus, paši izmēģināja radio mikrofonu, ierakstīja savas balsis un noklausījās tās mūzikas apstrādē.

02.maijā, 3.b. klases izglītojamajiem tika organizēta mācību ekskursiju ar nosaukumu “Kas notiek aizkulišu pasaulē?” uz teātra - studiju “Joriks”. Mācību ekskursijas laikā skolēni iepazinās ar teātra -studijas “Joriks” telpām: apskatīja skatuvi, aizkulises, ģērbtuvi, mākslinieku telpas, lai izglītojamiem rastu priekšstats par visām iespējām ko var realizēt šajā teātra ēkā. Izglītojamie novēroja izrādi “Nāriņa”, kuras laikā iepazīstas ar skaņu un gaismu operatora darbu, aktiera darbu, dažādu tehnisko darbinieku darbu klātienē. Pēc izrādes notika saruna-diskusija ar teātra darbiniekiem par administratora, aktiera, reklāmas speciālista, scenogrāfa, skatuves darbinieka, dežuranta pienākumiem, darba vidi, aprīkojumu, apstākļiem, kas jāņem vērā, strādājot katrā no   profesijām. Skolēni saņēma visaptverošas atbildes uz visiem jautājumiem par teātra saistošām profesijām.

11.maijā, 3.c. klases izglītojamajiem tika organizēta mācību ekskursija ar nosaukumu “Šoferis un Rēzekne”, uz SIA "Rēzeknes satiksme". Mācību ekskursijas laikā skolēni iepazinās ar autobusu parka darba organizāciju, strādājošo profesiju pārstāvju darba specifiku, apskatīja iestādes darba telpas (ofiss, autobusu remontzona, dispečera telpa) un iekārtojumu. Skolēni uzzināja par šofera profesijas apguves iespējām, amatam nepieciešamajām prasmēm, darba apstākļiem un darba specifiku. Izglītojamie apskatīja un iepazinās ar tādu transportlīdzekļi kā autobuss , tā darbības principu, atšķirību transportlīdzekļa vadīšanā starp lielgabarīta un mazgabarīta tehniku. Skolēniem tika novadīta izglītojošā viktorīnā, kuru bija sagatavojuši autobusu parka darbinieki, lai nostiprinātu un pārbaudītu iegūto informāciju mācību ekskursijas laikā. Liels paldies par interesantu ekskursiju SIA “Rēzeknes satiksme” tehniķim Dainim Klodānam un operatorei Oksanai Kuzņecovai.

23.maijā, 3.a. klases izglītojamajiem tika organizēts pasākums: “Iepazīstam profesijas krāšņajā Latgalē”. Mācību ekskursija uz "Rēzeknes kultūras un tūrisma centru", lai iepazītos ar podnieka amatu un amatniecības tradīcijām. Mācību ekskursijas laikā skolēni uzzināja par podnieka profesijas apguves iespējām, amatam nepieciešamajām prasmēm un dotumiem, iepazinās ar darba specifiku un darba vidi. Skolēni aplūkoja speciālo krāsni kur apdedzina māls izstrādājumus, novēroja kā meistars strādā pie virpas. Pasākuma praktiskajā daļā katrs skolēns varēja iejusties amatnieka lomā un izveidoja savu mākslas darbu.

24.maijā, pirmo klašu izglītojamajiem tika novadīta nodarbība “Suns kā labākais draugs”, kuras laikā kinologs Valdis Bikovskis iepazīstināja skolēnus ar savu profesiju. Izglītojamie uzzināja par kinologa darba nepieciešamajām prasmēm un iespējām, izglītības ieguves iespējām un individuālajām īpatnībām, kas jāņem vērā, lai varētu veiksmīgi darboties šajā jomā. Skolēniem bija dota iespēja novērot kā notiek suņa apmācība, lai viņš pēc noteiktiem signāliem veiktu speciālus uzdevumus. Bērni redzēja kā dienesta suņu apmācība – kinologa un dienesta suņa komandas darbs.

25.maijā, 7. klašu izglītojamajiem , tika organizēta mācību ekskursija – „Poligrāfija, kā apkalpošanas sfēra” uz SIA "Poligrāfservisu", lai iepazītos ar poligrāfijas nozares iesaistītajām profesijām, nepieciešamajām zināšanām, prasmēm, nepieciešamo izglītību un kvalifikāciju, kas ir vajadzīga saistībā ar karjeras izvēli poligrāfijas sfērā. Skolēniem bija dota iespēja redzēt, kā tiek iespiesti laikraksti, katalogi, reklāmas materiāli un cita poligrāfiskā produkcija. Zinoši speciālisti parādīja iekārtas, iepazīstināja ar ražošanas procesiem un apkalpošanas specifiku. Ekskursijas nobeigumā skolēni ar speciālista palīdzību izgatavoja sev personīgas nozīmītes.